Založ si blog

Šialenstvo Bludné balvany v Čechách útočí na slobodu slova. Dali si nesplniteľnú podmienku

Informáciu o udeľovaní cien Bludnych balvanov v Českej republike som zachytila len nedávno. Článok zverejnený na Sisyfos som si musela prečítať viackrát, aby mi dával zmysel. Pri rýchlom čítaní som videla, že nejakí čudne oblečení ľudia rozdávali akúsi cenu. Pri druhom sa mi už však začal dvíhať tlak. „Ako si to vôbec dovolili?!” Český klub skeptikov pozdvihol hejterstvo na novú úroveň. Rozdávaním dehonestujúcich cien “Bludných balvanů” dehonestujú prácu ľudí s iným názorom. “Úspešne” odštartovali XXVI. ročník. Páni, práve sme dosiahli nové dno. Môžeme si blahoželať.

Zdroj:envato.com

Novinárska etika, zdravotná polícia a verejné zdravie, média, aj kozmológia

Sisyfos tento rok udelil Bludné balvany celkovo v štyroch kategóriách. Samozrejme, cenu dostali odborníci s iným názorom, ktorých označili za dezinformátorov. Nevyhli sa im ani ľudia s titulom pred menom aj za menom. Hneď mi zišla na um otázka: „Kto im dáva právo hodnotiť, čo je pravda a čo nie? Nie je to ďalšia samozvaná skupina, ktorá má patent na pravdu a všetkých ostatných ponižuje ako sa len dá?”

Laureátov tohto dehonestujúceho ocenenia je viac než dosť. Medzi nimi napríklad Emil Páleš, Karel Janeček, Ján Rak, Ludmila Eleková, MUDr. Jan Vojáček, CFMP a mnoho ďalších, ktorí nejdú štandardnou cestou. Veď veda je poznávanie pravdy a cesta k nej vedie z mnohých strán. Sisyfos sa tvári ako bojovník proti dezinformáciám. V skutočnosti však bojuje proti slobode slova, demokracii a razí teóriu: Kto nie je s nami, je proti nám.

Zase hydra samozvaných aktivistov, ktorí se na svojich sedeniachch oblíekajú ako gašpari, ničia slobodu slova. S radosťou rozdávajú bludné balvany aj ľuďom s iným pohľadom na duchovno, zosmiešňujú ich, podobne, ako to robí antikult.

„Je otázkou, zda by z určitého pohledu bylo možné za skupinu, snažící se poukázat na nebezpečnost některých nových náboženských hnutí a rysů nové spirituality, považovat Klub Skeptiků Sisyfos,” nachádzam citáciu v bakalárskej práci Andrei Noskovej z roku 2009. Vidno, že antikult sa poistil na viacerých frontoch. Ide im o pád demokracie. Nestačí im honba na náboženské skupiny, hnutia či biznis organizácie. Pre istotu sa “poistili” a už 26 rokov bojujú proti odborníkom, aj vedcom. To naozaj nemá kto klepnúť po prstoch? 

Ocenenie sa anuluje len v prípade Nobelovej ceny

V smiešnej snahe o objektivitu nová inkvizítorská spoločnosť ponúka možnosť spätného anulovania bludného balvanu. Podmienka je tak absurdná, ktorú nie je možné splniť: „Samozřejmě stále platí, že pokud by oceněný dostal za stejnou práci, za kterou od nás dostal Bludný balvan, Nobelovu cenu nebo cenu jí ekvivalentní, je povinen Bludný balvan vrátit, protože bude zpětně anulován.” Je viac ako zrejmé, že ľudia “ocenení” týmto balvanom sotva dostanú priestor vo vedeckých kruhoch. Trápnou útechou pre nich môže byť možnosť uverejnenia reakcie na webe, ale je to taká kvapka v mori, ktorá nenapraví ich reputáciu. Pripomína mi to poznámky pod čiarou, ktoré aj tak nikto nečíta. Verejné zosmiešňovanie a nálepkovanie ľudí je predsa jedna z obľúbených metód nacizmu. Nedovoľme, aby sa antikultu opäť podarilo nastoliť režim ničiaci demokraciu.

Nazvali ich satanovou pavučinou. Útok antikultov na Hare Krišna v Maďarsku

13.06.2024

Začali tancovať, hrať na hudobných nástrojoch a spievať: „Hare Krišna.” Toto hnutie sa nedá nevšimnúť. V Maďarsku sa na začiatku deväťdesiatych rokov začali tešiť veľkej obľube. Nečudo, že sa o ich činnosť začal zaujímať antikult – novodobý inkvizítor. Maďarský antikult v akcii Komunita je v Maďarsku registrovaná od roku 1989 ako Skupina maďarských [...]

Každý vek má svoj stredovek. Žijeme opäť v období temna?

10.06.2024

Francúzski protisektárski aktivisti sa často vyjadrujú o údajných prípadoch pedofílie v sektách, ale o podobných prípadoch v Katolíckej cirkvi mlčia. Je verejným tajomstvom, že pedofília sa na pôde cirkvi bežne praktizuje v USA, Írsku a Belgicku. Pedofília nie je tabu ani pre vysoko postavených cirkevných duchovných. Každý vek má svoj stredovek. Žijeme v roku 2024 [...]

Ak to neuvidíme dnes, zajtra nebudeme mať možnosť čokoľvek zmeniť

04.06.2024

V poslednom roku sa na Slovensku začal objavovať nebezpečný trend, na ktorý natrafíte medzi riadkami. Sem-tam sa medzi politickými správami, novinkami z bulváru či zo športu objavia články, ktoré šliapu na ľudskú dôstojnosť. Určité skupiny ľudí, ktoré ničím neporušujú zákon, označujú ako sekty. Týmto spôsobom ich dehumanizujú, a tak pripravujú scenár, ktorý [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

romanova

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 10269x
Priemerná čítanosť článkov: 1141x

Autor blogu

Kategórie